Sandarumo testas

Sandarumo testas – tai tyrimas, kurio metu nustatomas pastato sandarumo lygis ir aptinkamos nesandarios jo vietos

Namo sandarumas – vienas iš svarbiausių kokybiško ir ekonomiško namo rodiklių ir yra tiesiogiai susijęs su šildymo kaštais patiriamais žiemą. Sandarumo testas – šiuo metu moderniausias ir tiksliausias būdas aptikti statybos defektus ir įvertinant langų bei durų pagaminimo, užsidarymo ir sumontavimo kokybę. Testas atliekamas laikantis tarptautinio standarto LST EN ISO 9972:2015 “Šiluminės pastatų charakteristikos. Pastatų pralaidumo orui nustatymas. Ventiliatorinis slėgių skirtumo metodas”.

Sandarumo testą rekomenduojama atlikti:

Naujos statybos metu:

 • Prieš atliekant vidaus apdailą. Esant sandariai sumontuotiems durims ir langams, apšiltintam stogui, iš vidaus nutinkuotoms sienoms. Šio statybos etapo metu lengvai, pigiai ir nesunkiai ištaisysite aptiktus pastato nesandarumus.
 • Bet kuriame vėlesniame statybos etape, siekiant kontroliuoti ir užtikrinti darbų kokybę.
 • Po vidaus apdailos, kai pastato baigtumas 100 %. Būsite tikri, kad namas sandarus ir ekonomiškas.
 • Norint gauti pastato A, A+ ar A++ klasės energinio naudingumo sertifikatą.

Kitais atvejais:

 • Prieš perkant būstą. Sužinosite realią pastato sandarumo būklę ir problemines vietas.
 • Pastato viduje nesilaikant šilumai, ypač vėjuotą dieną. Sužinosite tikslias statinio vietas, pro kurias patiriami šilumos nuostoliai.
 • Prieš investuojant į pastato šiltinimą.
 • Esant didelėms kuro sąnaudoms.

Kaip atliekamas sandarumo testas

 • Išjungiamos ir užsandarinamos nuo oro patekimo iš lauko, pastato vėdinimo, šildymo ir oro kondicionavimo sistemos. Naujos statybos statiniuose užsandarinamos jų ertmės sienose.
 • Uždaromi visi langai, liukai ir išorinio įėjimo durys. Visos vidinės durys paliekamos praviros ir paremiamos.
 • Apskaičiuojamas pastato vidinis tūris, matuojama vidaus ir išorės temperatūra.
 • Į išorines pastato duris įstatomos pučiančios durys.
 • Testas atliekamas dviem identiškais etapais. Pirmo etapo metu iš pastato traukiamas oras į lauką, antro etapo metu – į pastatą pučiamas oras iš lauko. Tuo metu kompiuteris atlieka koreliacinę analizę ir remdamasis oro srauto per ventiliatorių priklausomybe nuo sukelto slėgio pastato viduje apskaičiuoja pastato sandarumo rodiklį n50.
 • Testo metu atliekame nesandarių statinio vietų paiešką. Naudojame termovizorių, dūmų generatorių ir oro srauto greičio matuoklį. Nesandarias vietas fiksuojame termovizoriumi.
 • Po testo 2-3 dienų bėgyje atsiunčiame Jums dvi ataskaitas. Sandarumo ataskaitą ir termovizinio tyrimo (nesandarių vietų) ataskaitą.

Nesandarių vietų diagnostika

Termovizinis tyrimas

Termovizinis tyrimas – tai tyrimas, kurio metu termovizoriaus pagalba aptinkamos nesandarios pastato vietos. Termovizorius – tai prietaisas, fiksuojantis ir į ekraną perduodantis objektų paviršiaus šiluminį vaizdą. Tyrimams naudojame Flir E75 termovizorių. Tai naujas ir profesionalus termovizorius, pasižymintis aukštos raiškos termonuotraukomis ir jautrumu, skirtas pastatų diagnostikai ir elektroenergetikai. Pakanka vos ~ 4 °C laipsnių skirtumo tarp pastato vidaus ir išorės, kad pučiančių durų pagalba sukūrus teigiamą arba neigiamą slėgį pastato viduje, termovizoriaus ekrane pasimatytų visos nesandarios jo vietos. Sandarumo testo metu aptinkame ir fotografuojame visas nesandarias Jūsų pastato vietas. Termonuotraukų skaičiaus neribojame.

Miegamojo dešiniojo kampo termonuotrauka

Dūmų testas

Dūmų testas – dar vienas patikimas būdas aptikti ir vizualizuoti pastato išoriniame kontūre esančius nesandarumus. Šiam testui atlikti naudojame Tiny CX nešiojamą dūmų generatorių. Prie išorinės pastato dalies paleisti dūmai, per nesandarumus pradeda skverbtis į pastatą arba iš jo, priklausomai nuo to – teigiamas ar neigiamas slėgis tuo metu viduje yra sukurtas. Dūmų testo pranašumas prieš termovizinį tyrimą yra tas, kad jo metu pastato konstrukcijoje aptinkami ilginiai nesandarūs kanalai, kuriais tekantis oras įgauna patalpos temperatūrą, nepalieka šalčio pėdsako ant paviršiaus ir termovizoriui yra nematomas. Tyrimo metu naudojami dūmai yra bekvapiai ir nepavojingi įkvėpti.

Oro srauto matavimas

Oro srauto matavimai naudingi įvertinant ir palyginant aptiktų nesandarumų lygį. Sandarumo testo metu naudojame termoanemometrą su karštos vielos zondu KIMO VT 50, veikiantį pagal jutiklio aušinimo matavimo oro srautu principą. Prietaisas matuoja oro srauto greitį. Zondo plotis tik 8 mm, o ilgis 30 cm, todėl oro srauto greitį galime išmatuoti siaurose pastato ertmėse, rozečių ir elektros paskirstymo dėžutėse, radiatorių laikiklių montavimo sienoje vietose ir kitur.

 

Klauskite arba užsisakykite sandarumo testą
Įrašykite savo el. pašto adresą.
Įrašykite savo telefono numerį (nebūtina).
Įrašykite adresą į kurį reikėtų atvykti (nebūtina).

Sandarumo testas Jums pasitarnaus, jeigu:

 • jaučiate, kad žiemą būste nesilaiko šiluma ir norite sužinoti to priežastį;
 • norite priduoti naują namą;
 • norite patikrinti ar statytojai nepaliko broko;
 • planuojate įsigyti būstą ir norite, kad jis būtų energetiškai efektyvus.

Šioje srityje dirbame daugiau kaip 15 metų, todėl Jums galime pasiūlyti laiko nugludintą ir klientų įvertintą paslaugą.

DIRBAME IR SAVAITGALIAIS BEI ŠVENČIŲ DIENOMIS
UŽSISAKYTI SANDARUMO TESTĄ GALITE
TEL.: 8-671-19199 arba INFO@ATERMA.LT