Apie Termoviziją

Principas

Kiekvienas kūnas spinduliuoja įvairias elektromagnetines bangas. Tai vyksta dėl jame vykstančių tarpmolekulinių procesų. Iš visų elektromagnetinės spinduliuotės rūšių galima išskirti vieną, kuris vyksta visuose kūnuose, – tai šiluminį spinduliavimą.  Infraraudonuosius (šiluminius) spindulius spinduliuoja visi šiltesni už absoliutinį nulį (-273 °C) kūnai. Prietaisai gebantys vizualizuoti kūno infraraudonają spinduliuotę, vadinami infraraudonųjų spindulių kameromis arba termovizoriais. Nuotraukos daromos termovizoriumi vadinamos termonuotraukomis, o pati termovizija – tai gebėjimas suprasti ir analizuoti termovizoriumi gautą informaciją.

Kur naudojama termovizija

Pasaulyje termovizija pradėta naudoti nuo 1960 metų. Iš pradžių termoviziniai tyrimai buvo atliekami tik keliose pramonės šakose. Vėliau dėl savo technologinių ypatumų, šis tyrimo būdas pradėtas taikyti žymiai plačiau. Šiais laikais termoviziniai tyrimai plačiai taikomi: pastatų tikrinimui, energetikoje, šilumos ūkyje, karo pramonėje, elektronikoje, medicinoje, moksliniuose tyrimuose, aviacijoje ir kitur.

Saugumas

Termovizinis tyrimas yra bekontaktis, kitaip tariant, tai matavimas per atstumą, todėl jis yra visiškai saugus. Pats termovizorius nespinduliuoja jokių spindulių, todėl nedaroma jokia įtaka tiriamam objektui. Defektinės objektų vietos nustatomos jau tyrimo metu. Kokybinę analizę atlikti užtrunka vos kelias minutes. Jeigu šios analizės nepakanka, atliekama kiekybinė analizė. Matavimai atliekami termovizoriumi yra dvidimensiniai. Tai reiškia, kad galima analizuoti ne vieną, bet keletą taškų. Juos lyginti tarpusavyje, išskirti tik reikiamas objekto vietas, matuoti vidutines temperatūras ir t.t. Termovizoriumi galima ištirti sunkiai prieinamas ir pavojingas objekto vietas, nesukeliant pavojaus sau bei aplinkiniams. Taigi termovizinis tyrimas yra saugus, patogus, greitas ir naudingas.

IĮ “ATERMA” specializuojasi pastatų tikrinimo, šilumos ūkio, elektros ūkio, technologinių įrenginių tikrinimo bei priežiūros srityse.

DIRBAME IR SAVAITGALIAIS BEI ŠVENČIŲ DIENOMIS
UŽSISAKYTI TERMOVIZINĮ TYRIMĄ GALITE
TEL.: 8-671-19199 arba INFO@ATERMA.LT