D. U. K. Dažniausiai Užduodami Klausimai

1. Kas yra termonuotrauka? Tai nuotrauka daroma termovizoriumi. Termonuotrauka nėra termovizinės analizės ataskaita, kaip dažnai maišoma.  Termonuotraukų pavyzdžių galite rasti mūsų svetainės skiltyje termonuotraukos.

2. Kas yra termovizinės analizės ataskaita? Tai išsamus raštiškas termonuotraukų aprašymas, į kurį įtraukiamos visos Jūsų mane, bute, gamykloje ar kitame objekte padarytos termonuotraukos. Iš jų sudaryta termovizinės analizės ataskaita. Termovizinės analizės ataskaitos gale pateikiamos išvados, apibendrinančios Jūsų objekto stipriąsias ar silpnąsias vietas termoizoliacijos atžvilgiu. Termovizinės analizės ataskaitos pavyzdį galite rasti čia —> Termovizinės analizės ataskaita.

3. Kokiu oru atliekama termovizija? Termovizija atliekama šildymo sezono metu, kai lauko ir vidaus temperatūrų skirtumas tampa didesnis nei 15 °C. Tai reiškia, kad jeigu Jūsų namas šildomas, o lauke 0 °C ir mažiau galima kviesti termovizinių tyrimų specialistą.

4. Ar turi įtakos tyrimo kokybei kuo žemesnė temperatūra lauke? Turi bet ne lemiamos. Termovizinius tyrimus patartina atlikti, kai lauko temperatūra svyruoja nuo -2 °C iki – 10 °C. Žemesnė temperatūra sukelia nepatogumų dirbant lauke, o įtakos tyrimui praktiškai neturi.

5. Nuo ko priklauso termovizinio tyrimo kaina? Termovizinio tyrimo kaina priklauso nuo objekto dydžio ir nuo to, kokio tyrimo norėsite. Termovizinis tyrimas su termovizinės analizės ataskaita kainuoja šiek tiek brangiau nei vien termonuotraukų darymas ar objekto situacijos įvertinimas termonuotraukų nedarant. Kiekvienas objektas unikalus, todėl ir tyrimo kaina parenkama asmeniškai kiekvienam klientui, įsiklausius į jo poreikius. Sužinoti kiek Jums kainuotų termovizinis tyrimas galite paskambinę telefonu +37067119199 arba svetainės skiltyje “termovizijos kaina“.

6. Ar būtina tyrimą atlikti iš vidaus ir iš lauko? Nebūtina.

7. Kuo skiriasi termovizinis tyrimas iš vidaus ir iš lauko? Termovizinis tyrimas iš vidaus atskleidžią detalesnę objekto situaciją, ko dažnai nesimato darant termovizinį tyrimą iš lauko. Termovizinis tyrimas iš lauko parodo bendrą namo išorinių sienų situaciją, kartais stogo ir išorinės sienos sandūros nesandarumus, pamato termoizoliacines savybes. Tyrimas iš vidaus trunka ilgiau (~30 min. – 1 val. (privačiam namui)) – matosi praktiškai visos namo problemos (pavyzdžiui langų įstatymo kokybė ir varčių sandarumas vertinasi tik iš vidaus pagal STR 2.05.20:2006 “Langai ir išorinės įėjimo durys”) , tyrimas iš lauko – greitesnis, tačiau mažiau informatyvus.  Esant poreikiui atliekame ir tyrimą iš vidaus ir iš lauko.

8. Ar mūsų termovizinių tyrimų išvados turi juridinę galią? Taip.

9. Ar verta termovizinį tyrimą atlikti prieš perkant būstą? Kodėl? Taip, nes parodo realią būsto situaciją termoizoliacijos atžvilgiu. Taip pat Jus apsaugo nuo didelių išlaidų būsto apšildymui ateityje.

DIRBAME IR SAVAITGALIAIS BEI ŠVENČIŲ DIENOMIS
UŽSISAKYTI TERMOVIZINĮ TYRIMĄ GALITE
TEL.: +37067119199 arba INFO@ATERMA.LT